Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane szybko się eksploatują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od właściwego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s